O nas

Nasze Mazury to cud natury!

Nasze Mazury to cud natury! Tak wyglądać powinien slogan promujący ten region naszego kraju w świecie. Niezaprzeczalnie polskie Mazury są ewenementem na światową skalę, głównie dzięki swoim czterem tysiącom jezior, połączonym setkami kanałów, tworząc niespotykane warunki dla miłośników żeglarstwa i wodnych sportów. Bogactwo przyrody kusi każdego amatora wypoczynku na łonie natury, a bogactwo oferty turystycznej sprawia, że Mazury stały się jednym z najchętniej wybieranych wakacyjnych destylacji w Polsce. Warto zatem teraz wypromować tę niesamowitą krainę poza granice naszego kraju. Większość zagranicznych turystów zdziwiłaby się zapoznając się z ofertą hoteli o najwyższym standardzie czy ośrodków odnowy biologicznej i Spa. Oferta wypoczynkowa polskich Mazur w niczym nie jest gorsza od ofert zagranicznych kurortów, a niektóre z nich zdecydowanie bije na głowę. Spośród wielu miejsc w Polsce, a w szczególności spośród wybrzeża Morza Bałtyckiego i gór na południu Polski, to Mazurom udało się zachować piękno natury i jednocześnie uniknąć bycia postrzeganym jako destynacja sezonowa, głównie dzięki rozmaitemu całorocznemu zapleczu turystycznemu.

Mazurskie jeziora

Nasze mazury położone są w północnej Polsce. Największy wpływ na obecną rzeźbę terenu miała ostatnia faza zlodowacenia bałtyckiego, która zakończyła się ok. 10 tys. lat temu. Na mazurach znajdują się setki jeśli nie tysiące cudownych jezior. Dzięki temu nasze mazury to cud natury ! Zostały tak okrzyknięte przez wiele osób i konkurują z innymi pięknymi miejscami na świecie do tytułu cudu świata. Największym mazurskim jeziorem jest jezioro Śniardwy a kolejnym w kolejce jezioro Mamry. Najgłębszym polskim jeziorem jest jezioro Hańcza które ma około 106 metrów głębokości.

Mazury zimą

Nasze Mazury to cud natury nawet zimą! Pragniesz aktywnego, zimowego wypoczynku w nietypowej lokalizacji? Cenisz wysoki standard i jednocześnie marzysz by uciec od zgiełku? Mazury zimą to idealna alternatywa dla zatłoczonych zimowych kurortów! O czym wielu zapewne nie wiedziało i choć wielu zapewne nie dowierza, Mazury posiadają pełną ofertę sportów zimowych, atrakcyjne stoki narciarskie, zarówno dla zaawansowanych narciarzy czy amatorów snowboardu, jak również dla początkujących miłośników białego szaleństwa. Ponadto, Mikołajki, stolica krainy polskich, pięknych jezior oferuje całoroczne lodowisko, co szczególnie ucieszy zapewne naszych milusińskich, choć z pewnością dorośli także z przyjemnością oddadzą się łyżwiarstwu ze swoimi pociechami. Bogata oferta noclegowa zapewnia komfort przez cały rok, a zimą szczególnie atrakcje czekają na gości gospodarstw agroturystycznych, położonych nieopodal stoków narciarskich. Wieczór przy kominku i grzanym winie, urozmaicony mazurskimi szantami w cichej mazurskiej izbie to idealny wypoczynek, dla tych, którzy już dawno przestali czerpać radość i zimowych wakacji w zatłoczonych kurortach i na przeludnionych stokach.